پرینت سه بعدی, ماکت سازی, معماری

4 مزیت برتر پرینت مدل‌های سه‌بعدی برای معماران

مزایای پرینت سه بعدی

4 مزیت برتر پرینت مدل‌های سه‌بعدی برای معماران

 

مزیت پرینت مدل‌های سه‌بعدی این است که دقت مدل‌سازی سه‌بعدی نرم افزاری را باقابلیت لمس اشیاء فیزیکی ترکیب می‌کند. معماران، ماکت‌ها را اغلب از چوب یا فوم می‌سازند اما هرروز تعداد بیشتری از آن‌ها طراحی‌های جدیدشان را به‌صورت سه‌بعدی پرینت می‌کنند و از فواید آن بهره می‌برند. ادامه مطلب را مطالعه کنید تا بفهمید مزیت پرینت مدل‌های سه‌بعدی چیست و چرا معماران در حال پیوستن به این انقلاب سه‌بعدی‌اند.

 

1. مشتری‌ها می‌توانند تصور بهتری از خروجی نهایی طرح‌های معماری شما داشته باشند

یک مزیت پرینت مدل‌های سه‌بعدی این است که طرح‌هایتان را قابل‌لمس می‌کند. پس ماکت پروژه‌ی نهایی که تمام جزییات روی آن پیاده‌سازی شده می‌تواند روشی ارزشمند برای انتقال ایده‌ی طرحتان به همکاران یا از همه مهم‌تر مشتری‌ها باشد. مدل معماری پرینت شده به‌صورت سه‌بعدی دیگر جایی برای حدس و گمان باقی نمی‌گذارد و ماهیت نظریه‌ای طرح‌های فنی را تغییر می‌دهد. پرینت سه‌بعدی بهترین روش برای جذب دیگران به ایده‌ای متمایز نسبت به سایرین است.

ماکت کلیسای ساگرادا فامیلیا

ماکت کلیسای ساگرادا فامیلیا (پرینت سه‌بعدی)

2. صرفه جویی در زمان

دومین مزیت پرینت مدل‌های سه‌بعدی این است که با استفاده از آن می‌توانید به طرح‌هایتان جان ببخشید و درعین‌حال در ساعت‌ها وقتی‌که صرف کار روی خلق ماکت می‌کنید صرفه‌جویی کنید. وقتی سفارش پرینت سه‌بعدی می‌دهید می‌توانید روی انجام وظایف مهم دیگر تمرکز کنید؛ چاپگر سه‌بعدی به‌طور مستقل کار را برایتان انجام می‌دهد. چاپ سه‌بعدی به‌ویژه در مواردی مفید است که؛ طرح شما از مؤلفه‌های طراحی پیچیده مثل سطح هایی که از دو طرف انحنای متفاوتی دارند یا نماهای پیچیده تشکیل‌شده باشد. اگر از خدمات چاپ سه‌بعدی آنلاین مثل swan3d.ir استفاده می‌کنید حتی لازم نیست در مورد تمیزکاری و فرآیندهای پس از چاپ سه‌بعدی نگران باشید.

یک ‌راه فوق‌العاده‌ی دیگر برای صرفه‌جویی در زمان: پس از اعمال قوانین ضروری چاپ سه‌بعدی حتی می‌توانید مدل‌های سه‌بعدی آماده را که در برنامه‌هایی مثل «SketchUp» ایجاد می‌شوند پرینت کنید. نیازی نیست فایل قابل‌چاپ سه‌بعدی مدنظر خود را از صفر ایجاد کنید. وقت طلاست پس ساعت‌ها صرفه‌جویی در کار درنهایت به معنی کاهش هزینه‌هاست.

"<yoastmark

3. ماکت‌ها با بهترین کیفیت در متریال‌های مختلف چاپ می‌شوند

گذشت آن زمان‌هایی که مدل‌های چاپ‌شده سه‌بعدی سطوح ناهموار و کیفیت پایینی داشتند. چاپگرهای سه‌بعدی حرفه‌ای در حال حاضر ماکت‌های معماری را با جزییات فوق‌العاده زیادی چاپ می‌کنند و سطوح یکدستی دارند. به‌علاوه محدوده‌ی گسترده‌ای از متریال‌ها را پیش روی خود دارید تا از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید. این مزیت پرینت مدل‌های سه‌بعدی را دست کم نگیرید.

پلی آمید (SLS) محبوب‌ترین متریال معماران است. ماکت‌سازان معمولاً از رزین خاکستری استفاده می‌کنند. اگر به مؤلفه‌های رنگی نیاز دارید و نمی‌خواهید ماکت پلی آمید یا رزین خاکستری‌تان را با دست رنگ کنید استفاده از متریال چندرنگ بهترین گزینه است. حتی می‌توانید مؤلفه‌های چاپ‌شده سه‌بعدی شفاف با استفاده از رزین شفاف یا قطعات با استفاده از چاپ سه‌بعدی فلزی به مدلتان اضافه کنید.

ماکت کلیسای سیبنیک یعقوب پسر زبدی در کرواسی با استفاده از رزین شفاف برای یک نمایشگاه به‌صورت سه‌بعدی و با جزییات فوق‌العاده کامل چاپ شد.

ماکت کلیسای سیبنیک

 

ماکت خط ساحلی بلژیک

مدل خط ساحلی بلژیک حین جنگ جهانی بر اساس عکس‌های هوایی گرفته‌شده در آن زمان. موزه آتلانتیک ‌وال در شهرک «Raversijde» واقع در اوستنده بلژیک سفارش ساخت این مدل را جهت استفاده در نمایشگاهی با موضوع مهمات جنگی در جنگ جهانی اول داد.

 

ماکت پرینت شده به صورت سه بعدی برای شرکت لینده

ماکت شرکت لینده

4. به‌راحتی ماکت سه‌بعدی معماری‌تان را دوباره ویرایش کرده، مجدداً از آن استفاده کنید و دوباره از آن پرینت بگیرید

آخرین مزیت این شیوه که بهره بردن از آن صرفاً با دست امکان پذیر نیست این است که به شما اجازه می‌دهد در کار  انعطاف بیشتری داشته باشید. اگر مشتری درخواست اعمال تغییرات بدهد می‌توانید به‌راحتی فایل را ویرایش کرده، آن را با همکارانتان به اشتراک بگذارید و شیء را از نو چاپ کنید. اگر به ماکت دوم نیاز پیدا کردید به‌راحتی می‌توانید دوباره از آن پرینت بگیرید. این زیباییِ مدل‌سازی و چاپ سه‌بعدی است؛ همیشه روی همه‌چیز تسلط کامل دارید.

سه نسخه ی متفاوت از کلیسای سیبنیک

سه نسخه‌ی متفاوت از کلیسای سیبنیک چاپ‌شده به‌صورت سه‌بعدی با رزین شفاف

یک نمونه از پرینت سه بعدی

یک نمونه از پرینت سه بعدی

نحوه‌ی چاپ سه‌بعدی طرح‌های معماری

حالا که با 4 مزیت پرینت مدل‌های سه‌بعدی آشنا شدید درصورتی‌که علاقه‌مند به چاپ طرح سه‌بعدی نرم افزاری خود هستید حتماً مقدمات آماده‌سازی فایل سه‌بعدی در اسکچ آپ (SketchUp) را در اینجا یاد بگیرید و سپس به‌راحتی فایل خود را در وب سایت ما آپلود کنید. به‌سرعت قیمت چاپ ماکت معماری خود را با متریال و به همراه پرداختکاری دریافت می‌کنید. درنهایت ماکت را برای شما چاپ کرده و مستقیم درب خانه تحویل می‌دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید