پرینت سه بعدی

پرینتر سه بعدی چیست؟

پرینتر سه بعدی چیست

پرینترهای سه‌بعدی به عنوان تولیدکنندگان ذره‌ای یا لایه‌ای نیز شناخته می‌شوند، زیرا اساس کار آن‌ها بدین گونه است که محصول موردنظر ما را به‌صورت لایه به لایه بر روی یکدیگر می‌سازد تا درنهایت به محصول درخواستی برسد، البته بزرگ‌ترین ویژگی این محصول نسبت به روش‌های سنتی دقت بالا و سرعت بیشتر و هدر رفت ماده اولیه خیلی کمتر است.

در مورد کاربردهای این‌گونه پرینترها باید گفته شود که آن‌ها هم‌اکنون در بسیاری از صنایع در حال خدمت رسانی هستند ولی مقیاس کار آن صنایع بسیار کوچک است، از پرینترهای سه‌بعدی به دلیل کنترل و طرز کار سخت آن‌ها معمولاً برای ساختن نمونه‌های اولیه محصولات مورداستفاده قرار می‌دهند و در خط تولید کارخانه‌ها کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرند.

حال شما این فن آوری روز دنیا را در نزدیکی خود دارید! شما اراده کنید و طرح موردنظر خود را با تغییرات و اصلاحات دلخواه خود بدست آورید و از آن لذت ببرید.

البته مواد اولیه نامرغوب و حتی پرینتر های یک بار مصرف فراوانی وجود دارند که ادعای برابری با شرکت های بزرگ و تبلیغات های فریبنده ای می کنند ولی ….

موادی که ما از آنها برای ساخت قطعات و مدل ها استفاده می کنیم از جنس پلاستیک می باشند که عبارتند از PLA,ABS,PVA,…. می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید